Yazarlar – Bi Konuşalım Mı Sanat, Edebiyat ve Hede Hödö Platformu
Pazar, Nisan 18, 2021
12 °c
Ankara
13 ° Mon
11 ° Tue
11 ° Wed
12 ° Thu
 • Ali Haydar GençFeleğin çemberinden teğet geçmiş, içindeki açıların toplamı bir 'dar acıya' denk gelmiş; kişi, şahıs.
 • Berfin OğuzAklım çıkıyor, aklımdan çıkmıyor.
 • Çağrı TopsökenAlıngan Marşı, Kçp Yayınları, 2018 ...”tamah”...
 • Mustafa 19.04.1992 yılında doğmuşum. Kesin bu tarih diyemem, annemlerin yalancısıyım tabi ki. 2009 yılında yazmaya başladım. Bir kaç mizah dergisinde yazılarım yayımlandı. Şimdi de yeni yazılarla yeni okuyucuların ilgisini çekmeye çalışıyorum
 • Emirhan ŞimşekÇok da şey yapmayan birisi
 • Esra İrem ÖzerÇok okuyan çok yazan, öğrendikçe daha cahil, keşfettikçe daha mutsuz olan. Bu bilme hali olumsuzluklarını cehaletin erdemine değişmeyen, heyecanlı biriyim ben.
 • Hasan Salih KaymazAğustos 98'de Bolu'da doğdu. İstanbul Üniversitesinde felsefe ve hukuk bölümlerinde eğitimine devam ediyor. Apollon'a doğru yol alan geminin varışsız bir yolcusu olarak dizenin ve nesirin yitirdiği işlevi bulmaya çalışıyor.
 • fatih kökEdirne Keşan’da doğdu. Lise öğrenimini Çanakkale Fen Lisesi’nde tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde felsefe okudu. Halen İstanbul Üniversitesi Mantık Anabilim Dalı’nda doktora öğrenimine devam ediyor. “Ölümler ve Mandalina Kabuğu” isimli dosyası ile 2017 Arkadaş Zekai Özger ödülünü aldı ve bu dosya Mayıs Yayınlarınca kitaplaştırıldı. 2018 Fakir Baykurt Öykü ödülüne değer bulundu. Halen muteber bir şeyler yazmaya çabalamakta... 
 • je suis barannot found
 • Kadir Adana'da doğup Erzurum'da büyüdüğümden olabilir sıcak ve soğuk olan her şeye aynı mesafede durabiliyor olmam ve Ankara'da gri şehir yalanını yaşıyorum şimdilerde. Ayrıca İstanbul'da geçen hayatımın en yalnız ve en güzel yıllarını ise anmasam olmaz. Tamda bu yüzden belki, Onur Akın'ın bir şarkısında da dediği gibi; "adım KENT SÜRGÜNÜ kaldı içimde"
 • Mehmet Ali GÜLDALI1993 yılında Diyarbakır'da doğdu. İlk ve ortaöğretimini burada tamamladı. Alparslan Üniversitesi, Türkçe öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2017 yılında "Hüzün ve Mavi" adlı romanını yayımlandı. İnsanların paraya taptığı sefil krallığında sadece kalemi var.
 • Çağla NALBANTOĞLUözgürlüğe meme dekoltesinden daha derin anlamlar yükleyen editör kişisi.
 • Kenan Albustanlıhiçbir şeyiyim kendimin
 • Neslihan ErusluBilkent Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık İng- Fransızca bölümünü çoluk çocuğa karışacak kadar çok aşık olarak bırakıp İÜ Felsefe bölümünü bitirdiysem yazdıklarım ve yazacaklarım gayet net epifiz bezimden kaynaklıdır.
 • Sait Özden1994 Ağrı'da doğdu. şiir, öykü yazıyor. Paragraf dergi imtiyaz sahibi ve halen yaşıyor. kelime işçisi
 • Cem Onur Seçkin1997 temmuzunda Kadıköy’de doğmuş bir prematüre. Esenler’de Kazım Karabekir İlköğretim Okulu’nda ilköğrenimini gördü. Yedikule Anadolu Lisesi’nde okudu. İstanbul Üniversitesi’nde Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünü okuyor. Şiirleri Şehir, Eliz, Üslup, Şiirden, Hayal Bilgisi, Temren, Sinada, Berfin Bahar, Paragraf, Sancı, Lümpen, Mahfel, Son Gemi, Nif, Babylon, Seyyar Edebiyat gibi pek çok edebiyat dergisinde yayınlandı. “Ev Sahibi” isimli müzik grubuyla 2019’da ilk singleları “Kırmızı Palto” yayınlandı.   Kitapları: Bir Karamsar(Şiir, Puslu Yayıncılık-2016) Mutlak Karanlığın Zirvesinde(Deneme, Kavim Yayıncılık-2017) Sinek Balesi(Şiir, Upas Yayın-2020)
 • Sami Mert1993'ün Temmuz'undan bu yana düşünüyor, soruyor, sorguluyor, okuyor, yazıyor ve kendi düşünsel mücâdelesini sürdürüyor. O, tabuları yıkanları seviyor; çünki gerçek tarihi yazanların demagoglar, politikacılar, generaller ve gökyüzüyle temâsa geçtiğini iddiâ edenler değil, her devirde çile çekmiş entelektüeller olduğuna inanıyor. 18.asrın Rasyonalizminin, Haskalah hareketinden doğan seküler düşüncelerin ve liberal felsefenin rüzgârı düşünsel dünyâsını etkilese de derin bir hiçliğin puslu yollarında ilerliyor. Bir "öteki" olarak akıntıya kürek çekmek pahasına her dâim aklın, vicdânın ve hür düşüncenin özgürlüğünü savunuyor. Seyâhat etmeyi, kitapları, lisânları, sinemayı, mutfağı, klasik müziği, operayı, Klezmer'i, Bossa Nova'yı, Swing'i, Morna'yı, tangoyu, Tico tico no fuba'yı, Casta Diva'yı, La Châle Bleu'yü, Jazz'ı, Afro-Cuban kültürünü, Çigan müziğini çok seviyor. Günbatımının ardında kızıllığını bıraktığı o büyüleyici ufuk çizgisine hayranlık duyuyor ve her dâim o ufkun ardını görmeyi arzûluyor. Şiirsel "fernweh" sözcüğü tam da onu anlatıyor. Hâlen yazarlıkla iştigâl ediyor.
 • Selay KeskinMarmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi ✒ Türk Dili vb.
 • Şule Ben Şule Şilen. 2000 doğumluyum. 2012 yılından beri şiirler ya da kompozisyonlar yazıyorum. Katıldığım çeşitli yarışmalarda derece aldım. 2017 yılından itibaren daha çok şiir ağırlıklı yazıyorum. Eğitimime Başkent Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü'nde devam ediyorum.
 • Süleyman Berç Hacil01.05.1991 İstanbul doğumlu. Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun. Kurgu yapıyor, şiir ve sinemayla uğraşıyor. Rakı ve bira seviyor. Postmodernist olabilir.
 • Çağkan Adım Çağkan Gedikbaş. 2001 doğumluyum, Ankara'da yaşıyorum. Ankara'nın her metrekaresinin hayranıyım. Çankaya Üniversitesi'nde Psikoloji öğrencisiyim. Yazmayı öğrendiğimden beri şiir yazmaya çalışıyorum. Şiir hakkında üzerinde çalıştığım yeni bir ölçü birimim var. Genellikle şiir yazsam da diğer türlerde de yazmaya gayret ediyorum.
 • Kadir AtıcıMetal müzik hayranı, bizzat çağ dışı!
 • yunus emre suciAdana - 1985 "ikilik kinini içimden atıp özde ben bir insan olmaya geldim"
 • Yiğit Ergün1992'de Kadıköy'de doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde Sinema-TV okuyor. Şiirleri; Varlık, Hayal, Sincan İstasyonu, Edebiyat Nöbeti, Vurgu, Eliz, Bireylikler, Şiiri Özlüyorum, Sarmal Çevrim, Babylon şiir kenti, Şehir gibi birçok dergide yer aldı. İlk şiir kitabı "Gece Gelen" Nisan 2019'da Anima Yayınları'ndan çıktı. 2. şiir dosyası ''halim vaktime küskün'', 2019 Ankara Üniversitesi Edebiyat Ödülleri - Şiir Ödülünü aldı. Kısa filmleri var.
 • Yusuf Araf23 Ağustos'ta Diyarbakır'da doğdu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünü bitirdi. Eskişehir Anadolu Üniversitesinde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünü okuyor. AÇIK KALP EDEBİYATI (deneme) TEN DÜĞMELERİ (şiir) MUHTELİF DELİKANLI (roman) adında üç kitabı yayınlandı. Şiirleri; varlık, vurgu, şiiri özlüyorum, şehir, eliz edebiyat, sincan istasyonu, şiirden, cazkedisi ve şarkî dergilerinde yayınlandı.

Aşağıdan hesabınıza giriş yapın

Kaydolmak için aşağıdaki formları doldurun

*Websitemize kayıt olarak Şartlar & Koşullar ve Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.

Şifrenizi alın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.